logo
=>TAURCON 2005

Archivní verze!!!

Program

* Přednášky
* Hry
* Doprovodné akce

Archív

* Novinky
* O conu po conu
* On-line dotazy
* Taurcon 2003

Přihlášení

* Vstupné & ubytování
* Seznam přihlášených

FAQ

* Co jsou cony?
* Avari
* Kontakt

Kontakt: taurcon@avari.cz
Pořádá občanské sdružení Avari
IČO: 26651700

English

Herní sekce

Lonske hrani - (c) Kavol

Organizaci má, stejně jako loni, na starosti sdružení Moorboyz, které zaručuje kvalitu.

Hry a turnaje

Ve velkém prostoru podsálí bude k dispozici mnoho her - deskové, karetní, strategické či logické.
Moorboyz si pro vás připravili tyto hry:
Zapp Zerapp Linie 1 Bang! Kathai
Euphrad & Tigris San Marco Attila Kampf der Gladiatoren
Metro
Mississippi Queen
Halli Galli
Ligretto
Rodinný podnik

Z produkce nakladatelství Altar bude na Taurconu přítomno Proroctví a nová hra Říše snů.

Prezentovat se zde bude i největší herní obchod a klub u nás Moria. Zahrajete si staré známé hry jako Osadnící z Katanu či Carcassone, ale také méně známé a obvyklé, jako např.

  • Amun Re
  • Attika
  • Alhambra
  • Die Burg
  • Bang! i s rozšířením
  • a mnoho dalších
V rámci klubu Moria budou přítomny i hry z produkce distribuční firmy Corfix. Jedná se hlavně o MageKnight, konkrétně jeho deskové verze MK - Dungeons. Z ostatních her budou nabídnuty tyto:

Společenské hry:

 Cartagena: Společenská hra na motivy legendárního útěku třiceti pirátů, uvězněných v pevnosti Cartagena, z níž se ještě nikomu utéci nepodařilo.
 Trans America: Principem hry je spojit všech pět náhodně vybraných měst na mapě železnicí, využít lze i tratě protihráčů.
 Klany: Pět klanů prochází krajem a časovými epochami a každý z hráčů se snaží, aby právě ten jeho klan byl na konci hry tím nejsilnějším.
 Gipf: Strategická hra pro dva hráče založená na klasickém konceptu - položením jednoho kamene v jednotlivých kolech. Cílem je vytvořit řadu 4 kamenů. Hráči mohou zajímat protivníkovy kameny, které prodlužují tuto řadu.
 Dvonn: Strategická hra pro dva hráče s velmi jednoduchými pravidly. Dvonn se hraje na prodloužené desce s šestiúhelníkovým plánem, s 3 červenými, 23 bílými a 23 černými kameny. Účelem je vytvořit co nejvyšší sloupec kamenů.
 Zértz: Hraje se na stále se zmenšujícím plánu s 5 bílými, 7 šedými a 9 černými kuličkami, přičemž oba hráči hrají s týmiž. Cílem je získat určitý počet kuliček, čehož se docílí přeskočením jinou kuličkou.

Karetní hry:

 Arne: Vaším cílem je vyložit co nejvíce bodů na stůl. V tom vám můžou zabránit protivníci ukradnutím vašich karet, zrušením její hodnoty.
 Bohnanza: Každý hráč obchoduje s fazolemi, které zasadil na svých polích a které poté prodává co nejvýhodněji. Čím více stejných fazolí posbíral na svém poli, tím více obdrží zlatých mincí. Že v tom jsou háčky netřeba zdůrazňovat.
 Země pod vodou: Jste na ostrově. Hráči mají v ruce karty, které představují počasí. Ty zvyšují vodu na ostrově. Každá karta má na sobě číslo a obrázek. Hráči mají omezený počet záchranných kruhů. Hráči si vyberou kartu z ruky a ten kdo má nejmenší číslo ztratí jeden záchranný kruh. Cílem je připravit protihráče o všechny záchranné kruhy.
 Serpentina: Zábavná karetní hra pro děti. Barvy hada se promíchaly, kdo nám je pomůže roztřídit? Červená k červené, modrá k modré a žlutá k žluté - to není vůbec těžké. Cílem hry je složit co nejdelšího hada. Tato hra učí děti rozpoznávat barvy zábavnou formou.

RPG

Pro milovníky RPG se plánují obecnější přednášky o hrách a hraní a Moorboyz budou některé hry prezentovat v podsálí. Nepochybně se bude konat i několik nočních hraní.